Kredi Kartı Şifre Alma İşlemleri

Kredi kartiniza sifre almak hiç bu kadar kolay olmamisti!

Kredi kartinizi alisveris ve ATM’lerde kullanabilmeniz için sifre olusturmaniz gereklidir. Asagidaki kanallar yoluyla kredi karti sifrenizi istediginiz zaman istediginiz yerden olusturabilir veya güncelleyebilirsiniz.

SMS ile Sifre Alma

Sifrenizi hemen olusturmak için; SIFRE bosluk kendi belirlediginiz 4 haneli sifre bosluk kartinizin son dört hanesini ve kartinizin arkasindaki son üç rakami yazip 3280’e SMS göndererek sifrenizi alabilir veya degistirebilirsiniz.
*Ek kart sahipleri SMS ile kendi kartlarina kayitli GSM numarasiyla sifre belirleyebilirler.

*18 yasindan büyük ek kart sahipleri SMS ile kendi kartlarina kayitli GSM numarasiyla belirleyebilirler.

Internet Bankaciligi Araciligiyla Sifre Alma

Internet Bankaciligi üzerinden “Güvenlik ve Ayalar / Sifre-Parola Islemleri” menüsünden kredi kartiniza sifre alabilir veya degistirebilirsiniz.Denizkartım Aracılığıyla Şifre Alma

DenizKartım ile kredi kartınıza şifre alabilir veya değiştirebilirsiniz.Sifre Güvenliginde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

  • Kredi kartinizi sizden baska kimsenin kullanmasina izin vermeyiniz. Kendi güvenliginiz için, size özel sifrenizi kimseyle paylasmayiniz, kusku duydugunuz durumlarda sifrenizi mutlaka degistiriniz.
  • Sifrenizi kesinlikle yazili olarak saklamayiniz, kartinizin üzerine yazmayiniz ya da herhangi bir yere kaydetmeyiniz.
  • Sifrenizin telefon numaranizin bir kismi, birbirini tekrar eden rakamlar ve dogum tarihiniz gibi kolay tahmin edilebilir rakamlar olmamasina dikkat ediniz. 9876 ya da 1234 veya 9999 gibi bilindik sayi dizileri olmamasina özen gösteriniz.
  • Bankamiz ya da islem yaptiginiz isyeri satis görevlileri sizden güvenlik bilgilerinizi, sifrenizi söylemenizi ya da e-posta yoluyla göndermenizi talep etmeyecektir.
  • Güvenliginiz için bu tip taleplere yanit vermeyiniz, sifrenizi ve diger güvenlik bilgilerinizi satis görevlisi de dâhil olmak üzere kesinlikle kimseyle paylasmayiniz.