Sıkça Sorulan Sorular

 

Bonus ek kartları ayrı ekstre talep edebilir mi?

Deniz Bonus ek kartlar ayrı ekstre talep edebilirler.

Bonus Sanal Card var mı? Bonus kazandırır mı?

Deniz Bonus Sanal kart uygulamamız bulunmaktadır. Talebi DenizKartım, Mobil Deniz, şubeler, AçıkDeniz Telefon Bankacılığı ve www.denizbank.com AçıkDeniz İnternet Şubesi aracılığı ile yapılıyor. Sanal kartlarda da bonus kazanılır fakat ilk gönderim esnasında bonus yüklenip gönderilme uygulaması geçerli değil.

Deniz Bonus limitim ne kadardır?

Deniz Bonus Kartınızın limiti ile DenizBank kredi kartınızın limitleri ortaktır.

Deniz Bonus Kartlar kaç yılda bir yenilenecektir?

Deniz Bonus Kartlar 3 senelik olarak basılırlar.

Deniz Bonus Kartın Gold ve/veya Platiniumu var mı?

Classic, Gold ve Platinum bulunmaktadır.

Deniz Bonus hesap kesim tarihleri nelerdir?

Deniz Bonus hesap kesim tarihleri her ayın; 3,4,5,7,10,12,17,20,24,27,28 olarak belirlenebilir.

0 850 222 08 00 AçıkDeniz İletişim Merkezinden değiştirebilirsiniz.

Hesap özeti nedir?

Her ay düzenli olarak adresinize gönderilen, bir önceki hesap kesim tarihinizle son dönemdeki hesap kesim tarihiniz arasında yapmış olduğunuz harcama, limit, bonus, borç ve ödeme bilgilerinin yer aldığı belgedir.

Deniz Bonus faiz ve ücretleri nelerdir?

 

Faiz Oranları
KREDİ KARTI FAİZ ORANLARIAlışveriş (Akdi Faiz Oranı)Gecikme Faiz OranıNakit Avans Faiz OranıTaksitli Nakit Avans Faiz OranıPeşine Taksit Faiz Oranı
Tüm Kredi Kartları%1,60%2,00%1,60%1,60%1,60

 

Alışveriş Faizi

Son ödeme tarihinde toplam borcunuzdan daha az bir tutar ödemeniz durumunda işletilecek aylık faiz oranıdır.

Nakit Avans Faizi

Kartınızla yaptığınız nakit çekme işlemleri için işlem tarihinden itibaren işletilecek aylık faiz oranıdır.

Taksitli Nakit Avans Faizi

Kartınızla yaptığınız taksitli nakit avans çekme işlemleri için işlem tarihinden itibaren işletilecek aylık faiz oranıdır.

Gecikme Faizi

Ekstrede yer alan asgari ödeme tutarının son ödeme tarihinde ödenmemesi halinde son ödeme tarihinden itibaren asgari tutar üzerinden hesaplanır.

Nakit Çekim Ücreti

Kartınızla yaptığınız her bir nakit çekme işlemi başına alınacak olan ücrettir.

Faiz nasıl hesaplanır?

Toplam borcunuzu son ödeme tarihinde ödemeyip, asgari ödemesi ile tamamı arasında kalan bir bakiyeyi kredilendirdiğiniz takdirde, kalan tutara hesap kesim tarihinden ödemenin yapıldığı güne kadar alışveriş faizi uygulanır. Nakit avans işlemlerinizde nakit avans çektiğiniz günden itibaren faiz hesaplanmaktadır.

Hesap özeti faks veya e-mail ile de ulaşabilir mi?

Evet. Deniz Bonus Hesap Özeti'niz, başvuru formunda bildirdiğiniz faks numarası ve/veya e-mail adresine gönderilir. Formda belirtmemişseniz, 0 850 222 08 00 AçıkDeniz İletişim Merkezinden bize ulaşıp bu talebinizi iletebilirsiniz.

Hesap kesim tarihimi nasıl değiştirebilirim?

0 850 222 08 00 AçıkDeniz İletişim Merkezi'ni arayarak ayda 1 kez, ve yılda toplam 2 kez olmak üzere hesap kesim tarihinizi değiştirebilirsiniz

Deniz Bonus ödemelerimi nerelerden yapabilirim?

Deniz Bonus Ödemelerinizi;

* Bu noktalardan yapacağınız ödemeler için ekstrenize işlem ücreti yansıtılacaktır. Güncel ücret bilgisine www.bonusdenizbank.com web sayfasından, 0850 222 08 00 Telefon Bankacılığı’ndan ve www.denizbank.com İnternet Bankacılığı’ndan ulaşabilirsiniz.
Deniz Bonus Karta nereden başvurduysam ödemelerimi de aynı yerden mi yapmam gerekir?

Hayır. Bonus Kartın bütün ödeme kanallarından kart borcunuzu ödeyebilirsiniz.

Deniz Bonus Kartımın limiti nasıl artar?

Ödemelerinizi düzenli yapmanız ve toplam limitinizi aşmamanız halinde kart limitiniz yılda iki kere ekonomik göstergeler dahilinde cep telefonunuza gönderilecek kısa mesaj ile onay alınarak arttırılır. Limitinizin tekrar değerlendirilmesini istiyorsanız DenizKartım, Mobil Deniz, Açık Deniz İnternet Bankacılığı, şubenize ya da 0 850 222 08 00 DenizBank İletişim Merkezi'ne başvurmanız yeterli olacaktır.

Yurtdışı ödemelerimi ne şekilde yapabilirim?

Yurtdışı harcamalarınızı başvuru formunuzda belirttiğiniz seçenek dahilinde TL veya USD olarak ödeyebilirsiniz.

Yıllık Üyelik Bedeli nedir?

Yıllık Üyelik Bedeli:

Kredi kartı, kart hamilinin bankadan birçok hizmet aldığı uzun süreli bir kredi ilişkisidir. Kredi kartı üyelik aidatları da, kartın talebi ile başlayıp kartın bulundurulduğu süre boyunca devam eden ve banka tarafından yürütülen operasyonel faaliyetler ve çeşitli hizmetlerin bedeli olarak kart hamilinden her yıl bir kere ve kanuna uygun olmak üzere talep edilmektedir.

Harcamalarınızı fonlayan kredi kartları, sadece plastikten ibaret olan bir ödeme aracı olmayıp, birçok maliyet ve yatırım kalemi ile desteklenen bir yüksek teknoloji ürünüdür. Sadece Türkiye'de değil tüm dünyada standart bir uygulama olan kredi kartı üyelik aidatı, hem yasalarımız hem de siz kart hamillerimizle imzalamış olduğumuz sözleşmeler uyarınca yasal dayanağa sahiptir.

Bankamızın Deniz Bonus programı altında müşterilerimizin farklı ihtiyaçlarına yanıt veren farklı kredi kartı uygulamaları bulunmakta ve sunulan hizmetlere göre yıllık kart üyelik aidatları, farklı düzeylerde belirlenmektedir.

2003 yılında Bonus Card programına dahil olduğumuz, Deniz Bonus Card aynı zamanda Türkiye'nin en çok kazandıran bonus program ortaklarından biridir. Alışveriş kartının özelliklerini kredi kartıyla birleştirerek puan yerine "bonus" kazanma, program ortağı mağazalarda bedava ve taksitli alışveriş yapabilme faydalarını sunan Bonus Programı kullanıcılarına bugüne kadar 800 milyon TL değerinin üzerinde bedava alışveriş fırsatı sunmuştur. Tüm bunların yanında Deniz Bonus kredi kartı sahipleri; DenizBank Gezi Hattı, Deniz Bonus Shuttle hizmeti gibi ayrıcalıklı hizmetlerden de faydalanabilmektedirler.

DenizBank olarak her zaman en kaliteli hizmeti ve en kazançlı alışveriş fırsatını sunmaya çalışmaktayız. Kredi kartı üyelik aidatlarını siz değerli müşterilerimizin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayabilmek için sunduğumuz bu ayrıcalıklı hizmetlerin bedeli olarak görmenizi rica eder, bankamızı tercih ettiğiniz için tekrar teşekkür ederiz.

Kredi Kart Yıllık Aidatları İle İlgili Düzenlemeler

T.C. Merkez Bankası'nın 2006/1 sayılı "Mevduat ve Kredi Faiz Oranları ve Katılma Hesapları Kar ve Zarara Katılma Oranları ile Kredi İşlemlerinde Faiz Dışında Sağlanacak Diğer Menfaatler Hakkında Tebliğ'in 4'üncü maddesinde "Bankalarca, reeskont kaynaklı krediler dışındaki kredilere uygulanacak faiz oranları ile faiz dışında sağlanacak diğer menfaatlerin ve tahsil olunacak masrafların nitelikleri ve sınırları serbestçe belirlenir." denmek suretiyle Bankalar, müşterilerinden alacakları masrafları belirlemede serbest kılınmışlardır.

Diğer taraftan kart çıkaran kuruluşların kart hamillerinden yıllık ücret alabilecekleri hususu; 5464 sayılı Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu'nda ("Kanun") yer almakta olup kart çıkaran kuruluşlara, bu bilgileri Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'na ("BDDK") bildirme yükümlülüğü getirilmiştir. Kanun'un bu hususu düzenlediği 13'üncü maddesinin ikinci fıkrası, "Kart çıkaran kuruluşlar, kredi kartlarına uyguladıkları faiz, gecikme faizi, yıllık ücret ve her türlü komisyon oranları ile istenilen diğer bilgileri kamuoyuna yayınlanmak üzere aylık olarak Kuruma iletir." şeklindedir ve Bankamızca alınan kart aidatı düzenli olarak BDDK'nin web sitesinde duyurulmaktadır.

Bu konuda adı geçen Kanunda yer alan tek kısıtlama, "Kart hamilinin yaptığı işlemler nedeniyle, sözleşmede yer almayan faiz, komisyon veya masraf gibi adlar altında hiçbir şekil ve surette ödeme talep edilemez ve kart hamilinin hesabından kesinti yapılamaz" şeklindeki 24/4. madde hükmüdür. Ancak kart aidatı, Bankamız ile kart hamillerimiz arasında imzalanmış olan kredi kartı üyelik sözleşmelerinin tamamında çok açık olarak düzenlenmiştir.

Ayrıca Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü, kart aidatlarına ilişkin şikayetlerin çoğalması üzerine, bu konu hakkında çıkarmış olduğu 12.02.2007 tarih ve 2007/2 sayılı genelgesiyle

Haksız şartın; müzakere edilmeme, iyiniyete aykırılık ve tüketici aleyhine dengesizlik unsurlarının üçünü bir arada taşıması gerektiği,
Sözleşme ile kararlaştırılmış olması halinde kart aidatının iptaline karar verilemeyeceği hususunu tüm Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüklerine duyurmuştur.

Soru ve talimatlarınız için 0 850 222 08 00 AçıkDeniz İletişim Merkezi'mizi arayabilirsiniz.